ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ

Датум: 19. Mart 2020 12:15 Категорија: Новости

Поштовани родитељи,
у суботу 7.марта 2020. године у Секретеријату за образовање и дечју заштиту одржан је састанак представника свих предшколских установа Београда са представницима локалних власти и епидемиолозима на тему - Мере за спречавање ширења Korona virusa COVID - 19 у колективу.

Све неопходне мере које предшколска установа иначе спроводи у зимским месецима у сезони капљичних инфексија и грипа на снази ће бити и надаље, а препоручене мере за запослене биће и на огласним таблама за родитеље, како би сви били упућени у процедуре спречавања ширења Korona virusa и како бисмо заједнички деловали у циљу заштите здравља деце у нашим јаслицама и вртићима.

Молимо вас за максималну сарадњу и добру комуникацију са васпитачима и медицинским сестрама у вртићима које ће бити свакодневно са вама у контакту и на располагању за све дилеме, питања и предлоге.

ПРЕПОРУКА ЗА РОДИТЕЉЕ ЗА КОД КУЋЕ:
-по уласку у свој дом опрати себи и деци темељно руке сапуном и топлом водом
-играчке са којима се дете игра у кући свакодневно опрати
-предмете као што су гелендери, браве и слично опрати и дезинфиковати наједноставнијим средствима попут алкохола
-проветравати просторе у коме дете борави
-омогућити му боравак на отвореном(паркови, двориште, терасе)
-пити што више топлијих течности
-свако цурење носа, кашаљ или повишену температуру пријавити телефоном педијатру и пратити упутства.

Избегавати у овом периоду одвођење деце у просторе за окупљања, попут играоница.

Запослени у установи су веома озбиљно припремљени да учине максимум за здрав и безбедан боравак деце у нашим објектима.
Установа има на располагању довољне количине свих средстава за одржавање хигијене, прања и дезинфекције.
.
Текст припремила