ДЕЧЈА НЕДЕЉА

Датум: 27. Septembar 2017 19:24 Категорија: Новости

У периоду од 2.10 - 8.10.2017. год. обележава се Дечја недеља под мотом "Градимо мостове међу генерацијама за радост сваког дете". Наша предшколска установа организоваће бројне активности: "Трка за срећније детињство", "Дан традиционалних игара", посета председнику Општинске управе, "Дечја пијаца", посете и гостовања деце у гругим објектима наше ПУ.

Поводом Дечје недеље која се у целом свету обележава од 02. октобра,  децу, њихове родитеље, васпитаче, тетке, тече, баке, деке и остале подсећамо на права која деца имају, а која су установиле Уједињене нације. Знамо да се већина одраслих труди да сва ова права поштују, да знају да и дете има право да мисли и своје мишљење изнесе, али није лоше с времена на време подсетити се, а Дечја недеља је, чини нам се, одличан тренутак за то, управо због тога што је и настала да би се очувала и надоградила права која имају најважнија бића на планети – наша деца!

Децо, срећна вам Дечја недеља!