Радионица Здраво одрастање-Селенча

Датум: 17. Novembar 2017 13:46 Категорија: Новости

Радионица на тему:Добра размена -успешна комуникација

Шести дечји ликовни конкурс Форма Идеале

Датум: 07. Novembar 2017 18:14 Категорија: Новости

Компанија Форма Идеале је традиционално, током септембра организовала велики дечији ликовни конкурс под слоганом „Нацртај, обоји и освоји!“, а право учешћа су имали прваци и предшколци из читаве Србије. Више десетина хиљада малишана је учествовало на шестом по реду ликовном конкурсу, који је због масовног учешћа деце добио карактер манифестације од националног значаја.

Доградња вртића Колибри

Датум: 07. Novembar 2017 17:40 Категорија: Новости

Предшколска установа „Колибри” требало би да добије још 215 квадрата новог простора, две учионице за боравак деце јасленог узраста санитарне чворове и три канцеларије.

ДЕЧЈА НЕДЕЉА

Датум: 27. Septembar 2017 19:24 Категорија: Новости

У периоду од 2.10 - 8.10.2017. год. обележава се Дечја недеља под мотом "Градимо мостове међу генерацијама за радост сваког дете". Наша предшколска установа организоваће бројне активности: "Трка за срећније детињство", "Дан традиционалних игара", посета председнику Општинске управе, "Дечја пијаца", посете и гостовања деце у гругим објектима наше ПУ.

ДАНИ БАЧА - ДАНИ ЕВРОПСКЕ БАШТИНЕ

Датум: 27. Septembar 2017 18:19 Категорија: Новости

Учешће ПУ "Колибри" на манифестацији "ДАНИ БАЧА - ДАНИ ЕВРОПСКЕ БАШТИНЕ".

Ликовни конкурс ,,Пролеће 2017,, Оџаци

Датум: 21. Jun 2017 12:01 Категорија: Новости

У Оџацима 09.06.2017. одржана је дванаеста међународна изложба ликовних радова предшколске деце "Пролеће 2017" који је расписала ПУ "Полетарац" из Оџака са  темом "Љубав је...".На конкурс је укупно пристигло 2941 рад из земље и иностранства. Жири за избор и награђивање одабрао је 293 рада, од тога је наградио 22 појединачна ликовна остварења, 8 васпитача за 5 колекција радова и 4 награде за установе. Наша установа је узела учешће на истом и том приликом освојила две награде: награду за установу и награду за колекцију радова-васпитача Јоване Чулић.

Екскурзија Суботица

Датум: 21. Jun 2017 11:32 Категорија: Новости

Деца из ПУ ,,Колибри,, дана 05.06.2017. путовала су на екскурзију у Суботицу. На путу до Суботице направљена је пауза на Зобнатичком језеру у Бачкој  Тополи где су деца обавила доручак. Пут је настављен ка Суботици. По доласку у Суботицу деца са васпитачима су посетила Дечје позориште где су имала прилику да погледају музичко-луткарску представу ,,Сан кухињске ноћи,,. Ручак је био организован на салашу ,,Јелен,, а напослетку и обилазак ЗОО-врта на Палићу који децу а и васпитаче никад не остави равнодушним.

Ватрогасна вежба

Датум: 21. Jun 2017 11:14 Категорија: Новости

02.06.2017. у ПУ ,,Колибри,, у Бачу у сарадњи са ДВД Бач одржана је ватрогасна вежба путем које су деца имала прилику да се упознају са занимањем-ватрогасац. Ово је први пут у нашој ПУ да је демонстрирана вежба гашења пожара и том приликом  деца су проширила своја знања и научила  како треба поступати у случају пожара.

,,Растимо уз плес 2017,,

Датум: 21. Jun 2017 10:58 Категорија: Новости

01.јуна, у Спортској хали у Бачу , одржана је манифестација међународног карактера „Растимо уз плес 2017“ коју су реализовали деца и васпитачи свих вртића у општини Бач. Одржана манифестација је део пројекта чији је носилац Дечја плесна асоцијација из Београда. Манифестацију је отворио председник општине Бач Драган Сташевић најавивши дечије групе које су ове године плесале уз музику Француске, Норвешке, Мађарске, Србије, Јапана,Русије, Немачке, Кине и Шпаније. Како пропозиције манифестације налажу јуче је у исто време ,око 300 деце из општине Бач , плесало са још око 17 000 деце из целе Србије. Циљ међународног пројекта је промоција унапређења културне сарадње у региону.

Мајске игре Бечеј 2017

Датум: 21. Jun 2017 10:44 Категорија: Новости

22 маја 2017. год. деца  мешовите групе ПУ ,,Колибри,, (објекат на Малом Бачу) васпитачица Жељане Матић, Тање Вујиновић и Бојане Ћулибрк учествовала су на Мајским играма у Бечеју. Деца су се представила са својом представом ,,Пепељуга,, која је освојила II место на Драмском фестивалу ,,Причам ти причу,, у Бачу.