2. СПОРТСКА ОЛИМПИЈАДА ,,ВИШЕ ОД ИГРЕ,, - БАЧКА ПАЛАНКА

Датум: 18. April 2018 18:47 Категорија: Новости

Деца припремне предшколске групе, васпитача Јелене Мировић и Сање Вучић, учествовала су на 2. спортској олимпијади у Бачкој Паланци, под мотом "Више од игре".

Друга дечја спортска олимпијада на нивоу Јужно-бачког округа, под мотом “Више од игре“, одржана је 14.04.2018. године у СРЦ “Тиквара“ у организацији ПУ “Младост“. Реализацију су подржали Покрајински секретаријат за спорт и омладину, локална самоуправа, СРЦ “Тиквара“, Савез за школски спорт и Црвени Крст Бачка Паланка . На олимпијади су учествовала сва деца припремних предшколских група из две бачкопаланачке предшколске установе “Младост“ и “Различак“ и њихови вршњаци из Бача, Бачког Петровца, Титела, Темерина, Србобрана, Врбаса, Бечеја и Беочина, где су имали прилике да се упознају са разним спортовима које су им презентовали професионални тренери са својим демонстраторима (углавном репрезентативцима Србије). Након упознавања са спортовима, деца представници својих установа (пет девојчица и пет дечака), су се такмичили у разним играма и полигонима.