Светски дан детета - 20.новембар

Датум: 18. Novembar 2022 16:34 Категорија: Новости

Светски дан детета или Међународни дан детета је годишњи међународни догађај који се слави 20. новембра. Установљен је од стране Генералне скупштине Уједињених нација 1954. године са циљем да се у свим државама слави истог дана.

Светски дан превенције злостављања деце

Датум: 18. Novembar 2022 16:30 Категорија: Новости

Сваке године, свуда у свету обележава се 19. новембар као Светски дан превенције злостављања деце, са циљем подизања нивоа свести и повећања осетљивости на појаву насиља, злостављања и занемаривања деце.

Светски дан детета

Датум: 19. Novembar 2021 09:49 Категорија: Новости